Gry komputerowe

Gry komputerowe

Tak jak grom planszowym generalnie przypisuje się masę zalet, uznając je za klasyczne i standardowe aktywności dziecięce i młodzieżowe zalecane w młodym wieku, tak w przypadku gier komputerowych coraz częściej można spotkać się z rozmaitymi słowami krytyki.https://produkty.janpolbis.pl/organizery-c-2_17.html Zarzuca się, że ten rodzaj rozrywki i zabawy wzmaga agresję, bezczelne i brutalne zachowanie dzieci, psuje język, prowadzi do lenistwa, uzależnień i jest zwyczajnym marnotrawieniem czasu. Niemniej jednak my postaramy się przekonać, że gry komputerowe wiążą się też z wieloma pozytywami, do jakich zalicza się między innymi takie zalety jak rozwój umiejętności logicznego myślenia, kojarzenia faktów oraz postrzegania.

Jest to też forma rozwoju sprawności manualnej, biegłego opanowania obsługi komputera, co przydaje się niewątpliwie w życiu dorosłym. Do tego dochodzi świetny refleks – jego odpowiednie wyćwiczenie, a także lepsza znajomość języków obcych, gdyż większość gier popularnych jest tworzonych w języku angielskim. Granie w gry komputerowe prowadzi też do wyćwiczenia cierpliwości, determinacji, do szybkiego, wręcz błyskawicznego podejmowania decyzji, jest to sposobność opanowania planowania przestrzennego oraz forma rozwoju kreatywności i wyobraźni, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. To także niebywały trening dla wzroku i koordynacji ruchowej.

Wiele gier jest natomiast tak ciekawie skonstruowanych pod względem ich fabuły, że w zasadzie przejście całej takiej gry jest równoznaczne z przyswojeniem naprawę potężnej porcji wiedzy na temat danego rodzaju tematyki poruszanej przez ową grę. Ludzi grający, czy to dzieci, czy też młodzież czy ludzie dorośli bardzo często zyskują wartościowe informacje o świecie, a więc grom tym można przypisać funkcję poznawczą i rozwojową. Jest to sposób na wyrobienie w sobie poczucia własnej wartości, kiedy odnosi się sukcesy w grze w świecie wirtualnym.

luteina